تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - ویروس رایانه‌ای جدید اقدام به‌نصب مرورگرتقلبی وپخش موسیقی گوش خراش می‌كند
شنبه 6 خرداد 1385

ویروس رایانه‌ای جدید اقدام به‌نصب مرورگرتقلبی وپخش موسیقی گوش خراش می‌كند

• نوع مطلب: مطالبه روز ،
• نوشته شده توسط: حسام

سلام دوستان عزیز

كارشناسان امنیت رایانه‌ای در مورد شناسایی ویروس رایانه‌ای جدید هشدار می‌دهند كه یك مرورگر اینترنتی دروغین در رایانه كاربر نصب كرده و اقدام به پخش موسیقی گوش خراش در رایانه می‌كند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، ویروس تازه شناسایی شده با نام ‪ " " yhoo32.explr‬از طریق مسنجر شركت "یاهو" گسترش می‌یابد. در ابتدا كاربر "یاهو مسنجر" یك پیغام كه ظاهرا از سوی یكی از دوستان اینترنتی خودش ارسال شده، دریافت می‌كند كه درون این پیغام یك لینك اینترنتی تعبیه شده است.

كارشناسان شركت ارائه‌دهنده خدمات امنیت اینترنتی "فیس تایم كامیونیكیشنز" كه موفق به شناسایی ویروس جدید شده اند، اعلام كردند هنگامی كه كاربر روی این لینك كلیك كند، ویروس فعال شده و یك مرورگر اینترنتی تقلبی با ظاهری مشابه مرورگر "اینترنت اكسپلورر" روی رایانه كاربر نصب می‌كند.

این مرورگر تقلبی سپس كاربر را به سوی وب سایتهایی مملو از انواع كدهای مخرب و "اسپای ور" هدایت كرده و درصورتی كه سیستم عامل "ویندوز اكس پی" كاربر به مجموعه اصلاحی "سرویس پك ‪ "۲‬مجهز نباشد، به پخش نوعی موسیقی گوش خراش اقدام می‌كند.

به رغم آنكه تعداد ویروسهای رایانه‌ای كه به جای ایمیل از مسنجرها برای گسترش خود استفاده می‌كنند در حال افزایش بوده و تعداد زیادی از انواع مختلف آنها در گذشته شناسایی شده اند، اما این نخستین باری است كه یك ویروس رایانه‌ای با قابلیت نصب یك مرورگر اینترنتی در رایانه، مشاهده شده است.

ویروس " ‪ "yhoo32.explr‬همچنین آدرس "هوم پیج" مرورگر اینترنت اكسپلورر را نیز به طور دائمی عوض كرده و آدرس وب سایت تبلیغ‌كننده مرورگر تقلبی خود را جایگزین آن می‌كند. این ویروس پس از آلوده كردن هر رایانه یك نسخه از خود را با همین روش به تمامی افراد موجود در فهرست دوستان خدمات "یاهو مسنجر" كاربر، ارسال می‌كند.

شركت "فیس تایم"(‪ (FaceTime Communication‬هم اكنون جزییات كامل در رابطه با این ویروس را به همراه روشهای پاكسازی آن در وب سایت خود ارائه كرده است.

موفق باشید


نظرات()