تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - ماهیتابه
دوشنبه 13 شهریور 1385

ماهیتابه

• نوع مطلب: آموزشی ،
• نوشته شده توسط: مهندس رجیستر

یك صفحه به اندازه دلخواه باز كنید ( من 1024 در 768 رو انتخاب كردم ) و  یك لایه جدید باز كنید و در اون به وسیله ابزار ellipse tool یك دایره به اندازه دلخواه ترسیم كنید ( من 10 در 10 سانتیمتر رو انتخاب كردم ) و اون رو با رنگ سیاه پر كنید .

 

   عكس شماره 1

 

كلید ctrl را پایین نگاه داشته بر روی لایه دایره كلیك كنید تا دایره select شود . بعد به select / modify / contract رفته و مقدار contract by را 20 قرار می دهیم . ( این كار برای اندازه لبه ماهیتابه ماست پس به اندازه دایره ما بستگی دارد ) . به select رفته و inverse را می زنیم تا محیط select ما بر عكس شود .

 

   عكس شماره 2

 

بعد بر روی لایه دایره دابل كلیك می كنیم تا پنجره layer style باز شود و گزینه ها را مانند شكل تنظیم می كنیم .

 

   عكس شماره 3

 

   عكس شماره 4

 

   عكس شماره 5

 

   عكس شماره 6

 

   عكس شماره 7

 

خوب دوباره به select رفته و inverse را می زنیم از محیط select شده كپی می گیریم و در لایه ی جدیدی paste می كنیم .  به edit رفته و storke را می زنیم و آن مانند شكل زیر تنظیم می كنیم :

 

   عكس شماره 8

 

خوب صفحه دایره شكل ماهیتابه تمام شد . شما می تونید برای زیبایی بیشتر یك دایره قرمز كوچك در وسط صفحه به عنوان ترموستات بگذارید .

 

حالا نوبت به دسته ماهیتابه میرسه :
یك لایه جدید باز كنید . بعد به وسیله ابزار Rounded Rectangle tool یك مستطیل متناسب با صفحه ماهیتابه درست كنید ( من اندازه 9 در 1.5 رو پیشنهاد میكنم ) .
برای ایجاد سوراخ موجود در دسته مایتابه می تونید یك مستطیل كوچك دیگر باز هم به وسیله ابزار Rounded rectangle tool در یك لایه جدید با رنگ سفید درست كنید و با آن merge كنید .

 

   عكس شماره 9

 

حالا باید لایه دایره بزرگ رو كه پنجره layer style آن را تغییر دادیم انتخاب كنیم بعد layer / layer style / copy layer style را انتخاب می كنیم . بعد بر روی لایه كلیك راست می كنیم و گزینه paste layer style را انتخاب می كنیم . حالا قسمتی رو كه میخواهید ارتفاع پیدا كند رو با ابزار select انتخاب می كنید .

 

   عكس شماره 10

 

حالا نوبت اون رسیده كه ارتفاع دسته رو به شكل القا كنیم . برای این كار به Filter / distort / Pinch رفته و مقدار Amount را برابر 50- قرار می دهیم . خوب تقریبا كار ما تمام شد . فقط می تونید برای زیبایی بیشتر كار یك مستطیل كوچك درست كنید و اون رو در محل اتصال دسته به صفحه قرار دهید و اگر دوست دارید از آموزش نوشته فلزی استفاده كنید و اون رو به شكل فلز دربیارید . در پایان فقط باید بگم كه دقت كنید لایه دسته در پایین ترین لایه قرار بگیرد بعد لایه فلز و در بالای لایه های صفحه .

 

   عكس شماره 11

 

   عكس شماره 12

 

تمامی حقوق این مقاله آموزشی محفوظ و متعلق به سایت مجیدآنلاین میباشد


نظرات()