تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - تگهای HTML
دوشنبه 27 شهریور 1385

تگهای HTML

• نوع مطلب: آموزشی ،
• نوشته شده توسط: مهندس رجیستر

شروع از ابتدا

   برای دسترسی سریع از لینکهای زیر استفاده کنید:

 تگهای HTML
Source code

 

خسته نباشید دوستان، در صفحات قبل تا حدودی با مقدمات راه اندازی یک وب سایت آشنا شدید و آموختید تا هدفتان را با محتوای سایت هماهنگ کنید، همچنین به اهمیت طراحی هم پی بردید. اما حالا کاری که شما باید انجام دهید، کمی استراحت کنید و یک نوشیدنی برای خود مهیا کنید سپس نفس عمیقی بکشید و آماده باشید تا اولین گام را برای معرفی خودتان به عنوان یک طراح و برنامه نویس حرفه ای وب بردارید. ما ورود شما را به یکی از ساده ترین و جذاب ترین رشته های آموزشی وب و کامپیوتر خوش آمد می گوییم . پس از اینجا جای دیگر نروید که بهترین مکان را برای آموزش برنامه نویسی تحت وب و طراحی سایت پیدا کرده اید. البته این موضوع را شوخی کردیم، این دیگه بستگی به شما دارد تا مطالب این سایت را تا چه حد قابل بدانید.

 

تگهای HTMLSource code

اولین چیزی که برای برنامه نویسی html باید بدانید، اینست که تگ html  چیست و چه کاری انجام میدهد. تگهای html دو نوع هستند، تگهای آغازین و تگهای پایان دهنده. بطور کل تگها با دو علامت کوچکتر و بزرگتر، یعنی < > مشخص میشوند و بین این دو علامت کد html نوشته میشود، مانند:

<b>

این یک تگ آغازین است و کد داخل آن به مرورگر ما میفهماند که متن بعد از آن باید بصورت حروف ضخیم و bold به بیننده صفحه نشان داده شود و بلافاصله متن مورد نظر را مینویسیم و در آخر آن،  تگ پایان دهنده که مرورگر بفهمد تا کجا این متن باید بصورت ضخیم نمایش داده شود،

<b> This is a bold text. </b>

همانطور که مشاهده میکنید، تگهای پایان دهنده دارای یک علامت Slash ( / ) میباشد.

اما کار این تگها چیست؟ مرورگرهای وب مانند اینترنت اکسپلورر،  به علامتهای < > حساس هستند و به محض اینکه به آنها می رسند کد داخل آنها را خوانده و عملیات لازم را بر روی متن بعد از آن انجام میدهند تا به تگ پایان دهنده برسند. در حقیقت مرورگرها حکم مترجم را برای ما دارند و کلیه تگها ونوشته های داخل آنها را بصورت اطلاعات منظم و قابل فهم  در قالب یک صفحه وب برای ما ترجمه کرده و به نمایش میگذارند. ما با وارد کردن تگهای مناسب، کنترل نمایش صفحه وب را در مرورگرها به کنترل خود در می آوریم پس باید یاد بگیرید که تگهای html را چگونه و در کجا بنویسید. زبان html هم مانند هر زبان دیگری ساختار و قواعد خاص خود را دارد که در صفحات بعد با آنها آشنا می شوید.

صفحات وب دارای  مزیتی هستند و آن مشاهده کدهای Html در مرورگر است که شما براحتی می توانید تگهای عناصر تشکیل دهنده آن صفحه را ببینید و با نحوه قرار گرفتن و تکنیکهای بکار گرفته شده آشنا شوید. برای دیدن سورس کد یا همان کد تشکیل دهنده صفحه وب داخل منوی view   در مرورگر می شوید و بر روی گزینه Source   کلیک می کنید که بطور معمول برنامه Notepad باز شده و تگهای Html   را نشان می دهد که در حال حاضر فهمیدن آنها برای شما مشکل است ولی در آینده نزدیک هیچ مشکلی برای درک کدها نخواهید داشت.

این مطلب به صورت سریالی هر شب در وبلاگ قرار خواهد گرفت...

بر گرفته شده از سایته:  iranw3


نظرات()