تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - 3 ترفند برای MP3 Player ها
جمعه 7 مهر 1385

3 ترفند برای MP3 Player ها

• نوع مطلب: آموزشی ،
• نوشته شده توسط: هامین


هم اکنون شاید پس از گوشی های موبایل ، دستگاه های MP3 Player رشد روز افزونی دارند. در این ترفند قصد داریم به معرفی چند ترفند قابل استفاده در MP3 Player های مختلف بپردازیم. ترفندهایی کاربردی که میتوانید از MP3 Player خود بهتر و بهینه تر استفاده کنید.

عدم اجرای آهنگهای آنلاین خریداری شده
فرض كنید كه در اینترنت فایل‌های موزیكی را خریداری كرده‌اید. گرچه در كامپیوتر آنها به راحتی اجرا می‌شوند، اما در MP3 Player آهنگ‌های خریداری شده پخش نمی‌شوند.
در حالت عادی فایل‌های موسیقی با قانون كپی DRM یا Digital Rights Management وجود دارند، پس MP3 Player شما نیز تنها وقتی قادر به اجرای این آهنگ‌ها خواهد بود كه نرم‌افزار اجرایی او از قانون كپی گفته شده حمایت و پشتیبانی كند.
اینگونه كه معلوم است در دستگاه شما چنین پشتیبانی وجود ندارد. اما شما می‌توانید فایل‌ها را به راحتی از قانون DRM جدا كنید. برای این كار باید موزیك‌ها را روی یك Audio-CD ثبت كنید و سپس آنها را به فرمت MP3 تبدیل كنید. باید گفت كه كیفیت صدا به خاطر تغییرات بوجود آمده در این میان، كمی تضعیف خواهد شد.

ادغام کردن آهنگ های WMA
اگر آهنگ‌های شما به فرمت WMA می‌باشند، ابتدا با برنامه‌ای مانند Windows Media Player یا هر برنامه دیگری با قابلیت ثبت و كپی مانند Nero یك سی‌دی Audio درست كنید.
اگر از نسخه 9 Windows Media Player استفاده می‌كنید گزینه های مقابل را برگزینید: File->Copy->Copy to AudioCD اگر از نسخه 10 Windows Media Player استفاده می‌كنید گزینه‌های مقابل را فعال كنید: File->CDs and Device-Copy AudioCD.
اكنون یا در Windows Media Player لیست موجود از آهنگ‌های مورد نظر را انتخاب كنید یا آنها را در اكسپلورر ویندوز انتخاب كنید و به Media Player بكشانید.
توسط گزینه Start copy سی‌دی جدیدی رابا فایل‌های WAV درست می كنید.هنگامی كه این عمل پایان یافت، آهنگ‌های Audio-CD را به قالب MP3 تبدیل كنید. برای اینكار در Windows Media Player 10 گزینه‌های مقابل را برگزینید: File->CDs and device->Copy from Audio CD
اكنون فایل‌های MP3 را بدون هرگونه قانون كپی دریافت خواهید كرد. اگر می‌خواهید مطمئن شوید كه كاری كه انجام داده‌اید درست بوده است، از راه زیر امتحان كنید:
در اكسپلورر ویندوز، نشانگر موش را چند ثانیه‌ای بر روی فایل MP3 نگهدارید. اكنون باید پنجره‌ای با محتوای زیر برای شما ظاهر شود: safe:No

تبدیل آهنگ های MP4

فرض كنید كه آهنگ‌های M4P را از iTunes-Store اپل تهیه كرده‌اید. از این آهنگ‌ها نیز می‌توانید DRM را جدا كنید. برای اینكار باید توسط iTunes یك Audi-CD درست كنید. یك لیست پخش را انتخاب كنید و یا آهنگ‌های مورد نظر خود را جدا كنید. سپس توسط گزینه های زیر CD صوتی را تشكیل دهید:
Edit->Setting->Advanced->Copy-audio-CD

سپس می‌توانید آهنگ‌های audio-CD را مانند مطالب گفته شده در بالا به قالب MP3 تبدیل كنید.

به نقل از PCWorldIran

نظرات()