تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - چند ترفند مفید و كاربردی در ویندوز
دوشنبه 30 بهمن 1385

چند ترفند مفید و كاربردی در ویندوز

• نوع مطلب: ویندوز ،
• نوشته شده توسط: هامین

برگرداندن آیكن Show Desktop
اگر آیكن Show Desktop ( پایین، سمت چپ، كنار منوی Start ) به صورت خیلی اتفاقی حذف شود، چه میكنید؟!این آیكن یك میانبر معمولی نیست و برگرداندن آن هم مثل بقیه نیست. در بقیه‌ی موارد از Copy و Paste Shorcut در Quick Launch استفاده می‌كنید، امّــا در اینجا Notepad را باز كرده و این چند خط را وارد كنید:

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop


این فایل را با نام Show Desktop.scf در پوشه‌ی زیر ذخیره كنید:

C:\ Document and Settings \ Username \ Application Data \ Microsoft \ Internet Explorer \ Quick Launch


كار تمام است!


تغییر اندازه‌ی ستون‌ها
در جایی دلخواه در سمت راست Win Explorer كلیك كنید. ( توجه :View به صورت Details باشد. ) حالا Ctrl به اضافه‌ی Numpadplus ( كلید جمع در سمت راست صفحه كلید ) را بگیرید. ستون‌ها به اندازه‌ای تغییر می كنند كه تمام محتویات آنها نمایش داده شود. این كار وقتی مفید است كه شما ستون‌هایی داشته باشید كه خالی باشند، چون این كار اندازه‌ی آنها را صفر می‌كند.


بازیابی نوار وضعیت ( Status Bar )
وقتی Win Explorer را باز می‌كنید امكان دارد نوار وضعیت نمایش داده نشود، حتی اگر شما در منوی View آن را تیك زده باشید. برای اینكه ویندوز تنظیمات را به خاطر داشته باشد، ابتدا تمام پنجره‌های باز را ببندید و سپس یك پنجره‌ی جدید باز كنید، اندازه‌ی دلخواه‌تان را تنظیم كنید و گزینه‌ی Status Bar را از منوی View تیك بزنید. حالا برای خروج كلید Shift را پایین نگه داشته و آیكن × در گوشه‌ی بالای سمت راست را بزنید. می‌توانید در IE هم از این عمل استفاده كنید.


تعیین پوشه‌ی ابتدایی در Win Explorer
در ویندوز XP به طور پیش فرض هنگام باز شدن Win Explorer به پوشه‌ی Mydocument می‌رویم. برای اینكه این محل را تغییر دهید، می‌بایست Shortcut آن را اصلاح كنید. روی Shortcut راست كلیك كرده و Properties را انتخاب كنید. روی كادر Target كلیك كرده و Right Arrow را بزنید. حالا متن " /e,c:\" را به شكل ( space,slash,e,comma,c,colon ) به انتها‌ی آن اضافه كنید. به جای C می‌توانید محل مورد نظرتان را قرار دهید.


منبع: PcMag

حتما به وبلاگ جدید من هم یه سری بزنید.

http://www.ict1.mihanblog.com


نظرات()