تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - مهمترین ویروس‌های اینترنتی در هفته گذشته
سه شنبه 8 اسفند 1385

مهمترین ویروس‌های اینترنتی در هفته گذشته

• نوع مطلب: مطالبه روز ،
• نوشته شده توسط: هامین

   مهمترین ویروس‌ها و كدهای مخرب اینترنتی در هفته گذشته ‪ ۲۹‬بهمن تا ‪۶‬ اسفند، تروجان ‪ ،Burglar.A‬كرم رایانه‌ای ‪ USBToy.A‬و كرم رایانه‌ای ‪Nabia.A‬ است.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، ‪ ،Burglar.A‬یك تروجان با عملكرد تخریبی بسیار بالاست كه توسط نامه‌های الكترونیكی حاوی خبری مربوط به بیماری حاد رییس جمهور استرالیا منتشر می‌شود.

‪ Burglar.A‬از طریق كلیك كردن لینكی كه در برخی از ایمیل‌ها وجود دارد، روی رایانه‌ها نصب و سپس فعال می‌شود. روش دیگر نفوذ این كد مخرب در سیستم ها، بازكردن فایل اجرایی ضمیمه نامه‌های آلوده، توسط كاربر است.

با آلوده شدن سیستم، این تروجان اطلاعات مهمی مانند آدرس آی‌پی، كشور و محل استقرار سیستم را سرقت كرده، با استفاده از برنامه "گوگل مپز" اطلاعات را برای خرابكاران اینترنتی ارسال می‌كند.

این خرابكاران نیز با در اختیار داشتن نقشه محل استقرار سیستم، قادر به مكان‌یابی دقیق سیستم‌های مورد حمله خود می‌شوند.

ویروس مهم دیگر در هفته گذشته یك كرم رایانه‌ای با نام ‪ USBToy.A‬است كه با استفاده از پورت‌های "یواس‌بی" منتشر شده و رایانه‌ها را آلوده می‌كند.

در صورتی كه یكی از دستگاه‌های دارای پورت "یواس‌بی" مثل حافظه‌های فلش، پخش‌كننده های "ام‌پی‌تری" به رایانه آلوده شده متصل شوند، كرم ‪ USBToy.A‬خود را در این دستگاه‌ها كپی می‌كند. بعدها اگر این ابزار به رایانه‌های دیگری نیز متصل شوند، این كرم آنها را نیز آلوده می‌كند.

‪ Nabia.A‬ویروس مخرب دیگری است كه با استفاده از پورت "یواس‌بی" منتشر شده و خود را در تمامی درایوهای دیسك سخت سیستم كپی می‌كند.

این كرم رایانه‌ای قادر است با ایجاد اختلال در عملكرد برخی از برنامه های امنیتی، فعالیت آنهارا متوقف كند و با ایجاد تغییرات مختلف در ویندوز خود را از ردیابی شدن توسط آنها مخفی كند.

هم چنین یكی از تغییرات ایجاد شده در سیستم توسط این كرم رایانه‌ای، این است كه كاربر نمی‌تواند متوجه تغییرات انجام شده در سیستم شود.

جلوگیری از اجرای برخی برنامه‌های كاربردی ویندوز از دیگر آثار وجود این ویروس در رایانه‌هاست.

تمامی كاربرانی كه قصد دارند از عدم آلودگی رایانه‌های خود به این كدهای مخرب و یا سایر تهدیدات و آلودگی‌های رایانه‌ای، اطمینان حاصل كنند، می توانند از برنامه رایگان ‪ Panda ActiveScan‬به آدرس
http://www.Pandasoftware.com/activescan‬استفاده نمایند.

نظرات()