تبلیغات
اگه به علم کامپیوتر علاقه داری بیا تو - اتصال به اینترنت از طریق موبایل در ایران
سه شنبه 8 اسفند 1385

اتصال به اینترنت از طریق موبایل در ایران

• نوع مطلب: آموزشی ،
• نوشته شده توسط: هامین

   در حال حاضر تمامی گوشیهای تلفن همراه قابلیت اتصال به اینترنت را دارند چرا که در کشورهای اروپایی و امریکا اغلب افراد از این سرویس استفاده میکنند. اما در کشور ما استفاده از اینترنت در موبایل اصطلاحی ناآشناست. اما در ایران هم امکان اتصال به اینترنت از طریق موبایل وجود دارد ، اما با محدودیت ها و ناکارآمدی های فراوان. در این ترفند قصد داریم به معرفی این نوع اینترنت و نحوه دریافت آن از مخابرات بپردازیم.

سرویس دیتا از سرویس‌هایی است كه توسط شركت مخابرات برای دارندگان تلفن همراه فراهم شده است. با استفاده از این سرویس براحتی می‌توان به اینترنت وصل شد و همانند رایانه از آن بهره برد ؛ با این تفاوت كه تنها بعضی از سایت‌های موجود در اینترنت همانند سایت‌های MSN , Yahoo و... به طور كلی سایت‌هایی كه توسط سیستم WAP پشتیبانی می‌شوند را می‌توان مشاهده كرد.

سرویس دیتا تنها بر روی گوشی‌هایی قابل فعال شدن است كه آن گوشی سیستم GPRS را پشتیبانی كند. هزینه‌ها با توجه به این كه این سرویس هنوز در بین استفاده كنندگان تلفن همراه رونق نگرفته است هزینه‌های نه چندان سرسام آوری دارد. هزینه راه اندازی این سرویس بر روی خط 10 هزارتومان است. علاوه بر این هزینه یك آبونمان ماهیانه 5 هزار تومانی نیز روی قبض تلفن همراه اضافه می‌شود. همچنین هزینه اتصال به این سرویس دقیقه‌ای 45 تومان است.

اگر شما نیز می‌خواهید از این سرویس استفاده كنید باید به دفاتر امور مشتركین مخابرات رجوع كنید.
مدارك مورد نیاز برای گرفتن این سرویس شامل: سند تلفن همراه و شناسنامه دارنده سیم كارت و آخرین قبض پرداختی تلفن همراه.

قدم آخر اینکه بعد از این كه سرویس دیتا برای شما، فعال شد شما می‌توانید با خرید كارت‌های اینترنت با تلفن همراه در اینترنت چرخی بزنید.

نظرات()